Zapiekanki i kuwety – wyroby ceramiczne do piekarnika

 

Każdy piekarnik zaprzyjaźni się z naszymi zapiekankami i kuwetami.

 

Zapiekanka to popisowe danie niejednej gospodyni. To również potrawa bardzo lubiana i doskonała zarówno na obiad, jak i jako gorące danie na wytworne przyjęcie. Nawet tradycyjne ziemniaki z mięsem będą wykwintnym uzupełnieniem przystawek, jeśli zaserwujesz je w odpowiednim naczyniu. Porcelana z Bolesławca, jaką znajdziesz w tej kategorii to właśnie takie naczynia – piękne, ręcznie malowane, dostępne w wielu kształtach i wielkościach, ale przede wszystkim – przystosowane do zapiekania w piekarniku. Zapiekanki i kuwety to wyroby ceramiczne, które pozwolą Ci przenieść danie wprost z pieca na stół, dzięki czemu zachowa ono swój nienaganny wygląd i będzie podane we właściwej oprawie.

 

Ceramika z Bolesławca na co dzień i od święta

 

Zapiekanki i kuwety to naczynia, które są przeznaczone do przygotowywania gorących potraw w piekarnikach. Dlatego też mają charakterystyczne kształty, wielkość oraz głębokość, która pozwala na tworzenie wielowarstwowych kompozycji. Naczynia ceramiczne z naszej manufaktury są też bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury. Piękny, unikalny design sprawia, że gotowego dania nie musisz przekładać na talerze deserowe czy półmiski, bowiem idealnie zaprezentuje się ono w naczyniu do zapiekania.

 

Wszystkie zapiekanki i kuwety z naszej kolekcji powstają z uczuciem i zamiłowaniem do piękna. Unikalne kształty, jakimi wyróżnia się porcelana bolesławiecka, to tylko jeden z atutów tych naczyń. Drugim są z pewnością unikalne, ręcznie malowane dekoracje. Jako uzupełnienie możemy dodać, że wszystkie nasze wyroby doskonale znoszą mycie w zmywarce.

WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna

Sklep 1
Tomaszów Bolesławiecki 99
59-720 Raciborowice Górne
Pon-Sob 6.00 - 14.00
Sklep 2
ul.Kościuszki 24B
59-700 Bolesławiec
Pon-Sob 9.00 - 17.00

tel/fax +48 75 738 94 61