Strona główna » O firmie

O firmie

Porcelana bolesławiecka WR CeramikaFirma WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna działa na rynku od roku 1978. Powstające w naszym zakładzie wyroby są doskonałą wizytówką rodzimego rzemiosła, docenianą w wielu krajach na świecie. Polska ceramika artystyczna z Bolesławca, dzięki swojej wyjątkowej urodzie i unikalnemu wzornictwu, jest ambasadorem marki, ale również naszej kultury.

 

Bolesławieckie wyroby ceramiczne w unikalnym wzornictwie

Powstająca w naszych warsztatach porcelana bolesławiecka to naczynia i artykuły ozdobne, które świetnie prezentują się na stołach, półkach i w gablotach. Oferta obejmuje między innymi:

  • kubki ceramiczne,
  • talerze (głębokie, deserowe),
  • cukierniczki,
  • filiżanki,

Ich urok wynika z niepowtarzalności każdego z elementów kolekcji. Wybierając zastawę stołową, otrzymują Państwo kilkanaście lub kilkadziesiąt estetycznych detali, z których każdy jest inny, tworzony ręką prawdziwego mistrza i pasjonata. Wszystkie wyroby ceramiczne, które powstają w naszym zakładzie, są ręcznie malowane. Zdobią je unikatowe dekoracje z motywami roślinnymi i kwiatowymi, opracowywane w tutejszym warsztacie. Ozdobą wybranych kolekcji są również tradycyjne bolesławieckie stempelkowe wzory.

Nasza manufaktura w Bolesławcu przykłada szczególną wagę do jakości. Wierzymy, że dobrej klasy produkty przyczyniają się do sukcesu firmy. Stale podnosimy więc standardy wykonywanych artykułów, i to na każdym etapie produkcji.Wyroby standardowe i na specjalne życzenie

Obecnie zakład skupia się na produkcji określonej grupy asortymentu, do której zaliczają się: zastawy stołowe, serwisy do kawy i herbaty, wazony, kubki ceramiczne i galanteria dekoracyjna. Zajmujemy się także produkcją dekoracji specjalnych – na życzenie klienta wykonamy np. talerze z widokiem czy kubek z imieniem. Wysoka trwałość i odporność sprawiają, że produkty z naszego zakładu mogą być używane między innymi w zmywarkach i kuchenkach, a także  w urządzeniach mikrofalowych i zamrażarkach.

Słynący z porcelany i ceramiki Bolesławiec

Miejscowość Bolesławiec ulokowana jest w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego. W odległości ok. 40 km przebiega granica państwa z przejściami granicznymi w Jędrzychowicach i Zgorzelcu, znajdującymi się przy historycznym szlaku handlowym Wrocław-Drezno. To właśnie tutaj powstaje porcelana i ceramika artystyczna, którą doceniają klienci z całego świata.

Dzisiaj prawie cała porcelana z Bolesławca jest eksportowana do USA, Niemiec, Anglii i Włoch, a także na tak odległe rynki jak Japonia i Korea Południowa. Talerze deserowe, kubki ceramiczne, cukierniczki i inne produkty z naszego asortymentu zdobią stoły w wielu europejskich i egzotycznych krajach.

Nasze wyroby można kupić do swojego domu lub zamówić w większych ilościach – do sklepu, w prezencie, w podziękowaniu za udział w weselu czy na inne okazje. Poszukują Państwo podarunków dla ważnych gości w swojej firmie? Z naszymi produktami na długo zapamiętają oni spotkanie i zabiorą ze sobą małą próbkę naszej rodzimej kultury.

 

Uznając zasadę, że jakość jest czynnikiem trwałego powodzenia naszej firmy stale podnosimy standard wykonywanych produktów na każdym etapie produkcji.


Przejdź do strony głównej
© 2021 wrceramika.com ::wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu