Strona główna » O firmie

O firmie

Manufaktura Bolesławiec – porcelana bolesławiecka WR Ceramika


wrceramika

Firma WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna działa na rynku od roku 1978. Powstające w naszym zakładzie wyroby są doskonałą wizytówką rodzimego rzemiosła, docenianą w wielu krajach na świecie. Ceramika tworzona w manufakturze Bolesławiec powstaje w oparciu o tradycję i szczególną dbałość o najdrobniejsze detale. Polska ceramika artystyczna z Bolesławca, dzięki swojej wyjątkowej urodzie i unikalnemu wzornictwu, jest ambasadorem marki, ale również naszej kultury. Miasto Bolesławiec od wieków kojarzone jest z piękną, ręcznie wyrabianą ceramiką. Produkty cieszą się niesłabnącą popularnością – jakość ich wykonania, kunszt i unikatowe wzornictwo robią ogromne wrażenie na całym świecie.

 

Bolesławieckie wyroby ceramiczne w unikalnym wzornictwie

Barwne wzory ceramiki bolesławieckiej powstają przy pomocy niewielkich stempelków, które artysta przykłada do produktów, tworząc unikalne kompozycje kolorowych zdobień. Powstająca w naszych warsztatach porcelana bolesławiecka to naczynia i artykuły ozdobne, które świetnie prezentują się na stołach, półkach i w gablotach. Oferta obejmuje między innymi:

 

  • kubki ceramiczne,
  • talerze (głębokie, deserowe),
  • cukierniczki,
  • filiżanki.

Nie bez przyczyny ceramika Bolesławiec uważana jest na całym świecie za uniwersalną, piękną i doskonałą jakościowo. Jej urok wynika z niepowtarzalności każdego z elementów kolekcji. Wybierając zastawę stołową, otrzymują Państwo kilkanaście lub kilkadziesiąt estetycznych detali, z których każdy jest inny, tworzony ręką prawdziwego mistrza i pasjonata. Wszystkie wyroby ceramiczne, które powstają w naszym zakładzie, są ręcznie malowane. Zdobią je unikatowe dekoracje z motywami roślinnymi i kwiatowymi, opracowywane w tutejszym warsztacie. Ozdobą wybranych kolekcji są również tradycyjne bolesławieckie stempelkowe wzory.

Nasza manufaktura w Bolesławcu przykłada szczególną wagę do jakości. Wierzymy, że dobrej klasy produkty przyczyniają się do sukcesu firmy. Stale podnosimy więc standardy wykonywanych artykułów, i to na każdym etapie produkcji. Dbamy także o doskonałe relacje z klientem. Państwa satysfakcja i radość jest dla nas najważniejsza, dlatego stawiamy na profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie.


wrceramika

Wyroby standardowe i na specjalne życzenie

Obecnie zakład skupia się na produkcji określonej grupy asortymentu, do której zaliczają się: zastawy stołowe, serwisy do kawy i herbaty, wazony, kubki ceramiczne i galanteria dekoracyjna. Zajmujemy się także produkcją dekoracji specjalnych – na życzenie klienta wykonamy np. talerze z widokiem czy kubek z imieniem. Wysoka trwałość i odporność sprawiają, że produkty manufaktury w Bolesławcu mogą być używane między innymi w zmywarkach i kuchenkach, a także w urządzeniach mikrofalowych i zamrażarkach.

 

Z Bolesławca na cały świat

Miejscowość Bolesławiec ulokowana jest w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego. W odległości ok. 40 km przebiega granica państwa z przejściami granicznymi w Jędrzychowicach i Zgorzelcu, znajdującymi się przy historycznym szlaku handlowym Wrocław-Drezno. To właśnie tutaj powstaje porcelana i ceramika artystyczna, którą doceniają klienci z całego świata.

Dzisiaj prawie cała porcelana z Bolesławca jest eksportowana do USA, Niemiec, Anglii i Włoch, a także na tak odległe rynki, jak Japonia i Korea Południowa. Talerze deserowe, kubki ceramiczne, cukierniczki i inne produkty z naszego asortymentu zdobią stoły w wielu europejskich i egzotycznych krajach. Oferujemy także wiele innych wyrobów do domu, w tym m.in. gałki ceramiczne do mebli.

Nasze wyroby można kupić do swojego domu lub zamówić w większych ilościach – do sklepu, w prezencie, w podziękowaniu za udział w weselu czy na inne okazje. Poszukują Państwo podarunków dla ważnych gości w swojej firmie? Z naszymi produktami na długo zapamiętają oni spotkanie i zabiorą ze sobą małą próbkę naszej rodzimej kultury. Manufaktura w Bolesławcu od ponad 25 lat promuje bolesławiecką ceramikę na całym świecie.

Ceramika robiona w naszym zakładzie odznacza się oryginalnością formy, która doskonale będzie się prezentować w każdym rodzaju wnętrza. Uznając zasadę, że jakość jest czynnikiem trwałego powodzenia naszej firmy, stale podnosimy standard wykonywanych produktów na każdym etapie produkcji. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą manufaktury w Bolesławcu. Wierzymy, że nasze wyroby ceramiczne sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.


Przejdź do strony głównej
© 2022 wrceramika.com ::wszelkie prawa zastrzeżone
strzalka do gory
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu