Serwetniki – praktyczne wyroby ceramiczne

 

Na elegancki stół i nie tylko.

 

Serwetki to ten element wyposażenia stołu, który już dawno zniknął z naszej codzienności.  Lekkie bibułki pojawiają się jednak w lokalach gastronomicznych i na odświętnych stołach, gdzie nie tylko pomagają zachować czystość, ale też efektownie dekorują. Podawanie serwetek wymaga odpowiedniej oprawy, jaką zapewnią im nasze serwetniki. Ta elegancka, ręcznie malowana porcelana z Bolesławca doskonale prezentuje się na każdym stole zwłaszcza, jeśli towarzysza jej inne elementy zastawy w tym samym stylu. U nas znajdziesz ich wiele, jak cukierniczki, mleczniki, maselnice czy dekoracyjne półmiski.

 

Bolesławiecka porcelana – unikalne motywy dekoracyjne

 

Serwetniki, które powstają w naszej manufakturze są jednym z elementów większej kolekcji, jaka powstaje w Bolesławcu. Wyroby ceramiczne charakteryzuje unikalność dekoracji, które pojawiają się na powierzchni naczyń nanoszone ręcznie przez artystów-rzemieślników. Taka technika zdobienia sprawia, że porcelana bolesławiecka jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Pomimo dużego podobieństwa kształtów każdy serwetnik nieznacznie różni się od pozostałych minimalnymi detalami, co nadaje mu cech wyjątkowości.

 

Proponowane przez nas serwetniki to zarówno klasyczne formy, z przegródka na pakiet serwetek, jak i specjalne ceramiczne obrączki. Te drugie są eleganckim dodatkiem do płóciennej serwety, która układasz obok talerza na elegancko zastawionym stole. Porcelanowe modele doskonale uzupełnią zastawę stołową albo filiżanki i talerze deserowe na podwieczorkowym spotkaniu z przyjaciółmi.

WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna

Sklep 1
Tomaszów Bolesławiecki 99
59-720 Raciborowice Górne
Pon-Sob 6.00 - 14.00
Sklep 2
ul.Kościuszki 24B
59-700 Bolesławiec
Pon-Sob 9.00 - 17.00

tel/fax +48 75 738 94 61