Polska ceramika artystyczna - artykuły ozdobne

 

Dla kolekcjonerów, na pamiątkę, do zabawy i po to, aby cieszyły oko.

 

Bibeloty dekoracyjne są przypisane do niektórych stylów aranżacyjnych z przeszłości, ale poza wystrojem stanowią również formę wyrażania własnych pasji i charakterów. To również przedmioty kolekcjonerskie lub pamiątki, przywożone z wycieczek turystycznych, czy okazjonalnych spotkań. Artykuły ozdobne w naszej kolekcji to wyjątkowa ceramika z Bolesławca, której najważniejszym zadaniem jest sprawianie przyjemności. Jeśli cieszą Cię małe zabawne drobiazgi tu znajdziesz ręcznie malowane breloczki, malutkie dzwoni i aniołki, ozdoby świąteczne i zegary. Wszystkie wyroby ceramiczne są dekorowane ręcznie.

 

Bolesławiec – porcelana do dekoracji i na pamiątkę

 

Porcelana bolesławiecka, która powstaje w naszej manufakturze, to przedmioty, mające wartość artystyczną. Zdobione ręcznie przez naszych dekoratorów są unikalne, dlatego są tak cennymi pamiątkami. Często trafiają na stoły i półki, jako dekoracje bożonarodzeniowe lub wielkanocne, a innym razem są zabawnymi bibelotami, które przypominają o wizycie na wsi lub atrakcyjnym wyjeździe. W kolekcji znajdziesz też zabawne wyroby ceramiczne, które spełnią rolę użytkową. Do takich zalicza się naparstek do szycia czy miniaturowe kubeczki i filiżanki, idealne na porcję zapałek lub wykałaczek.

 

Kolekcjonowanie słoników z porcelany czy malutkich aniołków jest nie tylko modne, ale też wyzwala pozytywne emocje przez obcowanie z pięknymi przedmiotami. Możesz kolekcjonować kubki ceramiczne, zwierzaki z porcelany, ale również małe i duże aniołki, które zajmą miejsce w gablocie, witrynie lub na półce z książkami.

WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna

Sklep 1
Tomaszów Bolesławiecki 99
59-720 Raciborowice Górne
Pon-Sob 6.00 - 14.00
Sklep 2
ul.Kościuszki 24B
59-700 Bolesławiec
Pon-Sob 9.00 - 17.00

tel/fax +48 75 738 94 61