WR Ceramika - porcelana bolesławiecka

Firma WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna bazuje na ponad 35 letnim doświadczeniu w produkcji ceramicznej. Powstające w naszym zakładzie wyroby są doskonałą wizytówką rodzimego rzemiosła, docenianą w wielu krajach na świecie. Polska ceramika artystyczna z Bolesławca dzięki swojej wyjątkowej urodzie i unikalnym wzorom jest ambasadorem marki, ale również naszej kultury.

Bolesławieckie wyroby ceramiczne w unikalnym wzornictwie

Powstająca w naszych warsztatach porcelana bolesławiecka to naczynia i artykuły ozdobne, które świetnie prezentują się na stołach, półkach i w gablotach. Ich urok sprowadza się do niepowtarzalności każdego z elementów kolekcji. Wybierając zastawę stołową otrzymujesz kilkanaście lub kilkadziesiąt detali, z których każdy jest inny, tworzony ręką prawdziwego mistrza i pasjonata. Wszystkie wyroby ceramiczne, które powstają w naszym zakładzie, są ręcznie malowane. Zdobią je unikatowe dekoracje z motywami roślinnymi i kwiatowymi, opracowywane w tutejszym warsztacie. Ozdobą wybranych kolekcji są również tradycyjne bolesławieckie stempelkowe wzory.

 

Obecnie zakład skupia się na produkcji określonej grupy asortymentu, do której zaliczają się zastawy stołowe, serwisy do kawy i herbaty, wazony, kubki ceramiczne i galanteria dekoracyjna. Zajmujemy się także produkcją w dekoracjach specjalnych - na życzenie klienta np. talerze z widokiem czy kubki z imieniem. Wysoka trwałość i odporność powoduje, że produkty z naszego zakładu mogą być używane między innymi w zmywarkach, kuchenkach - także mikrofalowych i zamrażarkach.

Dzisiaj prawie cała porcelana z Bolesławca jest eksportowana do USA, Niemiec, Anglii i Włoch, a także na tak odległe rynki jak Japonia i Korea Południowa. Talerze deserowe, kubki ceramiczne, cukierniczki i inne produkty z naszego asortymentu zdobią stoły w wielu europejskich i egzotycznych krajach.

Uznając zasadę, że jakość jest czynnikiem trwałego powodzenia naszej firmy stale podnosimy standard wykonywanych produktów na każdym etapie produkcji.

 

Vision IQ Directory

!tzalist Shopping Directory

WR CERAMIKA S.C. J.K. Rutyna

Sklep 1
Tomaszów Bolesławiecki 99
59-720 Raciborowice Górne
Pon-Sob 6.00 - 14.00
Sklep 2
ul.Kościuszki 24B
59-700 Bolesławiec
Pon-Sob 9.00 - 17.00

tel/fax +48 75 738 94 61